Spor

UMKE gönüllüsü Emine Kuştepenin babası konuştu

Elazığ’ın Sivrice ilçesinde dün meydana gelen 6.8 büyüklüğündekisonrasında, arama kurtarma çalışmaları için Adıyaman Sağlık Müdürlüğü’ne bağlı gönüllü UMKE ekibi de kente gitti.

Ekipte görevli Emine Kuştepe’ninaltında kalan Azize Çelik ile telefon görüşmesi ise medyada ve sosyal paylaşım sitelerinde yer aldı.

HELALLİK İSTEYEREK GİTTİ

Telefonda yaptığı kritik yönlendirmelerle Azize Çelik ve ailesinin kurtulmasını sağlayan UMKE görevlisi Kuştepe’nin babası Veysel Kuştepe, kızının 2 çocuğunu bırakıp helallik isteyerek Elazığ’daki depremzedelere destek olmak için gittiğini söyledi.

“GURUR DUYUYORUM”

Kızı ile gurur duyduğunu söyleyen baba Kuştepe, “Dünolduğukızım bana telefon açtı. Kızım bana ‘Baba hakkını helal et’ dedi. ‘Ben Elazığ’a gideceğimoldu’ dedi. Ben de ‘Allah işini gücünü rast getirsin’ dedim. Benim kızım işini severek yapıyor. Bu tür şeylerde işini gerçekten severek yapıyor. Takdir ediyorum dediğim gibi Allah bu tür şeyleri düşmanımın başına vermesin. Ben de televizyonda kızımı seyrettim. Baktım telefonla konuşuyor onların bir kurtarması. Bu Adıyaman’da da olabilir Antep’te olabilir Maraş’ta olabilir herkese geçmiş olsun” ifadelerini kullandı.

“O YAVRULARI GÖRDÜĞÜMDE GÖZLERİM DOLDU”

Emine Kuştepe’nin işini severek yaptığını vurgulayan babası, “Görüntüleri izlediğimde onlar bizim kardeşlerimiz de olabilir çocuklarımız da olabilir onları izlerken saçlarım diken diken oldu. O yaralıları gördüğüm zaman, o yavruları gördüğümtelevizyonda ben de seyrettim bu tür şeyler kızımla gurur duydum. Kızım işini severek yapıyor ben o yüzden takdir ediyorum. Görüntüleri izledikten sonra kızımla görüştüm ‘Kendine iyi baktelefonu meşgul etmeyim’ dedim. Annesi ise izlediğinde gözleri doldu. Adıyaman ekibi gerçekten güzeldir sürekli eğitime gidiyorlar ben bunu da takdir ediyorum” dedi.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün