Teknoloji

Twitter’a Yeni Güncelleme Geliyor

Twitter yakın zamanda toplu tweetler ve spam botlar ile alakalı yeni düzenlemeler getiriyor.

Twitter’ın spam bot sorunu yeni değil, ancak binlerce Rus trol hesabının, platformu 2016 Başkanlık seçimlerini etkilemek için kullandığı ortaya çıktı. Şimdi,şirket otomatik eylemler ile mücadele etmek ve ” tweetdeckers ” ın sosyal ağa sızmasını zorlaştırmak için değişiklikler yapacağını açıkladı. 23 Mart 2018’den itibaren, Twitter toplu tweetlemeyi önleyecek,ilişkili uygulamaları ve hesapları da askıya alacak.

Twitter, her zaman anti-spam kurallarına sahiptir ancak yeni yönergeleri, web sitesinde nelerin olup olmadığını ve nelere izin verilmediğini açıklığa kavuşturacak. Bu yönergelere göre, uygulamalar, bir kullanıcının aynı içeriği tweet etmesine veya bir hesab için birden fazla trol hesaba izin vermeyecek. Buna ek olarak, bir postu beğenmek veya tekrarlamak ve kullanıcıyı aynı anda takip etmek için kişilerin birkaç hesap kullanmasına izin vermeyecek. Ayrıca Twitter, hesaplara virüs bulaşmasını önlemek için, aynı içeriği birden çok hesapta belirli bir hashtag ile göndermek için kullanılabilecek uygulamaları yasaklayacak.

Platform, şu anda yeni yönergeyi yansıtmak ve kurallarını uygulamada ciddi olduğunu göstermek için Tweetdeck’i güncellemekte. Tweetdeck kullanıcıları artık aynı anda birden fazla hesabı tweet yapamaz, retweet yapamaz, beğenemez veya takip edemez. Ocak ayında BuzzFeed, “tweetdecking” adlı bir uygulamaya ışık tuttu; kullanıcılar, ödeme karşılığında Tweetdeck’e eklenen çok sayıda popüler hesaptaki içeriği tweet etti. Gelecek yeni güncelleme, gösterge tablosunu para kazanma planı için bir araç olarak kullanmayı zorlaştıracak ve aynı tweet’in zaman çizelgenizde tekrar tekrar tekrar görünmesini engelleyecektir.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün