Teknoloji

Samsung, Galaxy S10 İçin Açıklama Yaptı

Samsung Electronics, yatırımcıları daha az para kazanacağı konusunda uyardı ve kârının geçen yıla göre yüzde 60’ını kaybederek, 15,64 trilyona ulaştığı ilk çeyrek kazançlarını bildirdi.

Ancak bugün Google’ın aksine, şirket pahalı telefonlarını hiçbir konuda suçlamıyor. Samsung, Galaxy S10 serisinin gerçekten iyi sattığını, şirketin genel olarak 78 milyon telefonu (5 milyon tablet) sattığını söylüyor. Telefonlardaki zayıflık, geçen yılki Galaxy modellerinin satışını düşüren, orta sınıf modelleri ile açıklanabilir. Ayrıca Samsung’un yeni telefon stratejisinin büyük bir kısmı, yeni A serisi gibi orta sınıf telefonlarına sıcak özellikler getiriyor.

Samsung’un da önümüzdeki çeyrekte bir miktar daha telefon üretmesi bekleniyor.

Düşüşün belirtilen nedenleri temel olaral aynıdır: Samsung’un gerçek ekmek ve tereyağı olan bellek yongalarına olan talebin düşmesi ve ayrıca ekranlara olan talebin azalması. Şirket, yılın ikinci yarısında, sunucularda flash belleğe ve 256 GB depolama alanına sahip akıllı telefonlara olan talebin artması gerektiğini söylüyor. Ve şirket için talep edilse bile daha fazla işlemci ve modem sattığını bildiriyor.
Samsung başlangıçta Galaxy Fold katlanabilir akıllı telefonunun kazancından bahsetmedi. Ancak şirketin “önümüzdeki birkaç hafta içinde” güncellenmiş bir lansman programı düzenleyeceğini söyleyerek telefonla ilgili bir soruya cevap verdi.

İkinci yarı için, yoğun pazar rekabetine rağmen, Samsung akıllı telefon satışlarının, Galaxy A serisinden Galaxy Note’a kadar tüm segmentlerdeki yeni modellerin önderliğinde artmasını bekliyor. Premium segmentte Şirket, 5G ve katlanabilir akıllı telefonlar gibi yenilikçi ürünleri ve yeni Galaxy Note ile liderliğini güçlendirecek.

Daha genel olarak, şirket esnek ekranlara olan talebin artmasının, belirtilmemiş “yeni akıllı telefon lansmanları” nedeniyle ekran işine yardımcı olabileceğini, ancak esnek ekranlara olan talebin şimdilik “yumuşak” olabileceğini öngörüyor.

Daha fazla teknoloji haberleri için ana sayfamıza devam edebilirsiniz.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Süleyman Yavuz

Ben Süleyman Yavuz. Öğrenciyim. Profesyonel olarak bu işi sürdürmekteyim.Biraz teknoloji biraz grafik. Reklam ve işbirliği için; suleyman@technoturkiye.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün