Teknoloji

Samsung, Galaxy Fold Lansmanını Geciktirecek

Samsung, SamMobile ve Engadget’in raporlarına göre, Hong Kong ve Shangai’daki Galaxy Fold akıllı telefonunun lansman etkinliklerini erteledi.

Basın etkinlikleri 23-24 Nisan tarihlerinde gerçekleşecek lakin şirket henüz lansman tarihlerini ​​ilan etmedi.

Hong Kong’daki gecikme için hiçbir neden belirtilmese de National Business Daily’den alıntı yapan Engadget,

Güney Koreli üreticinin mekanla ilgili sorunları dile getirerek Shangai etkinliğini iptal ettiğini bildirdi.

Piyasaya giren katlanabilir ekranlı ilk akıllı telefonlardan biri olan Galaxy Fold, son zamanlarda yanlış nedenlerden dolayı haberlerde yer aldı. Menteşe şişkinliklerinden titreyen ekranlara ve kırılmış inceleme ünitelerine kadar değişen konular arasında CNBC, The Verge ve Bloomberg’deki teknoloji gazetecileri hepsini gördü.

Samsung hala sorunu araştırıyor gibi görünüyor, ancak piyasaya sunumunun ertelenmesi, Samsung‘un daha ciddi bir donanım sorunuyla ilgilenmesi gibi görünüyor.

Ancak, cihaz kırılma raporlarının çoğunun, telefondaki koruyucu kılıfın yanlışlıkla kaldırılması nedeniyle gazetecilerden kaynaklandığı göz önüne alındığında,

Koreli teknoloji devinin, cihaz sahiplerinin ilk başta onları kaldırmasını engellemek için daha dikkat çekici uyarılar eklemek için olayı geciktirdiği ihtimalleri taşıyor.

Halen Samsung, 26 Nisan’daki ABD lansmanı ile devam etmeyi planlıyor.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Alihan Demirdaş

Ben Alihan Demirdaş. Çocukluğumdan beri bilgisayara ve internete karşı bir ilgim var. Yaklaşık 4 yıldır da internet ortamındayım. 2018'in sonlarına doğru da insanlara yararlı olabilmek için Techno Türkiye teknoloji haber sitesini kurdum.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün