Webmaster

Photoshop Kullananlar Ve Fotoğrafçılar İçin 2017’nin En İyi 5 Bilgisayarı

Fotoğraf düzenleme için en iyi dizüstü bilgisayarların listesini bir araya getirdik; bu nedenle, Photoshop gibi bir uygulamayı kullanan bir fotoğrafçı iseniz ve devam edebilen güçlü bir dizüstü bilgisayar satın almak istiyorsanız, o zaman bu uzman listesini incelemelisiniz.

Yüksek çözünürlüklü ham dosyaları düzenlemek ve gelişmiş efektlerle sıkışmak için iyi bir bilgisayar gerekir. Günümüzün dizüstü bilgisayarları, hız kazancında geleneksel masaüstü donanımıyla rekabet edebiliyor ve eski dizüstü bilgisayarların aksine, pek çoğu, vurgulama ve gölge detayını sürekli olarak görünür tutmak için çarpıcı renge sahip mükemmel ekranlara ve geniş kontrasta sahiptir.

Ayrıca zorlu bir yazılım parçası olan Photoshop’u veya bir Photoshop alternatifini çalıştırmak için yeterince güçlü olması gerekir. Atanmış grafikler, en iyi Photoshop dizüstü bilgisayarı için buraya yatırım yapmaya değer, çünkü grafik kartı çok fazla ağırlığı kaldırabilir. Ayrıca dizüstü bilgisayarınızın ne kadar taşınabilir olmasını istediğinizi de düşünmelisiniz.

Esas olarak bir ofis veya stüdyoda mı çalışacaksınız? Veya fotoğraf çekimlerinde ve yolda yanınıza alabileceğiniz bir şeye ihtiyacınız var mı? Photoshop için daha hafif, daha taşınabilir bir dizüstü bilgisayar olması, taşınabilirlik ve daha uzun pil ömrü için bazı güçlerden fedakarlık yapmak zorunda kalmanız anlamına gelebilir.

İşleri mümkün olduğunca kolay hale getirmek için, bunları göz önünde bulundurarak Photoshop için en iyi dizüstü bilgisayarları topladık, böylece ihtiyaçlarınız için en iyi Photoshop dizüstü bilgisayarını bulabilirsin.


Dikkat Edilmesi Gereken Şeyler

Bilgisayar terminolojisinin teknoloji ve spesifik çorbasında tıkanmak kolay, ancak fotoğrafçıların düşünmesi gereken birkaç kilit noktası var.

Birincisi, ekranın kalitesidir. Bu, göz kamaştırıcı kontrast ve görüş açılarından çok daha göz yorucuydu, ancak minnetle IPS ekran teknolojisi bunu düzeltiyor ve daha fazla şey düşünmemelisiniz.

Herhangi bir yeni dizüstü bilgisayarınızda birincil depolama alanınız olarak bir SSD (yarı iletken sürücü) şarttır. Geleneksel bir sabit disk sürücüsü Ferrari’de düz lastikler gibi performansı daraltacak ve özel grafik kartları oyun için harika olsa da burada bir zorunluluk değil. Günümüzün işlemcileri onlar için doldurabilir ve fotoğraf düzenleme için yeterince piksel sürükleyip yumruklar.

MacBook, pek çok fotoğrafçı tarafından tercih edilir ve iyi bir nedenle. Ancak karşılaştırılabilir fiyatlara sahip dizüstü bilgisayarları hariç tutmayın; bu da daha iyi yükseltilebilirlik ile kova başına daha fazla patlama önermektedir.

1.Dokunmatik Çubuklu Apple Macbook Pro

Dokunmatik çubuklu, en iyi Macbook Pro.
İşlemci: Çift çekirdekli Intel Core i5 – i7 | Grafikler: Intel Iris Plus Graphics 640 – 650 | RAM: 8GB – 16GB | Ekran: 13,3 inç, (2,560 x 1,600) IPS | Depolama: 256GB – 1 TB PCIe 3.0 SSD

2. Apple MacBook Pro 13 Retina

Retina gösterge modeli hala fotoğrafçılar için en iyi seçenektir
İşlemci: Çift çekirdekli 2.7GHz Intel Core i5 işlemci | RAM: 8GB | Depolama: 256GB SSD | Ekran: 13.3-in IPS ekran (2,560 x 1,600 piksel)

3. Dell XPS 15

Bu yılın en iyi 15-inç dizüstü bilgisayarı
İşlemci: Intel Core i5-7300HQ – i7-7700HQ | Grafikler: 4GB GDDR5 ile NVIDIA® GeForce GTX 1050 | RAM: 8GB – 16GB DDR4 | Ekran: 15,6 inç Ultra HD (3840 x 2160) InfinityEdge dokunmatik ekrana kadar | Depolama: 1 TB HDD – 512 GB SSD

4. Microsoft Surface Book 2 (13,5-inç)

Tablet olarak daha da zengin olan muhteşem bir dizüstü bilgisayar
İşlemci: Intel Core i5-7300U – Intel Core i7-8650U 1.9GHz | Grafik: Intel UHD Graphics 620; Nvidia GeForce GTX 1050 (2GB GDDR5 VRAM) | RAM: 8GB – 16GB | Ekran: 3,000 x 2,000 (267 ppi) PixelSense ekran, 3: 2 en-boy oranı | Depolama:256GB – 1TB SSD

5. HP ZBook Studio G4 DreamColor

Photoshop için en iyi Windows dizüstü bilgisayarı
CPU: Intel Xeon CPU | RAM: 32GB | Depolama: 512GB SSD | Ekran: 15,6 inç (3840×2160)
::Sizde bilgisayarınızın modelini yorumlara yazabilirsiniz.
Etiketler
Daha Fazla Göster

Alihan Demirdaş

Ben Alihan Demirdaş. Çocukluğumdan beri bilgisayara ve internete karşı bir ilgim var. Yaklaşık 4 yıldır da internet ortamındayım. 2018'in sonlarına doğru da insanlara yararlı olabilmek için Techno Türkiye teknoloji haber sitesini kurdum.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün