Genel

Microsoft, E-Kitap Mağazasını Kapatıyor

Dijital kütüphanenizi Microsoft Mağazası aracılığıyla oluşturduysanız planlarınızda değişiklik yapmanız gerekecek. Microsoft, kitapları yalnızca çevrimiçi portalından kaldırmakla kalmayıp, Temmuz ayı başındaki mevcut satın alma ve kiralama işlemlerine erişimi kaldırmayı da planlıyor. Microsoft, 2 Nisan’dan önce ek açıklamalar yaptıysanız, ilave 25 ABD Doları dahil olmak üzere mağaza kredisi biçiminde geri ödeme yapmayı planlıyor. Bununla birlikte, bu, kütüphanenizi üçüncü taraf bir hizmet aracılığıyla yeniden stoklamanız için ödeme yapmanıza izin verecek ve yaptığınız tüm notlar eterde kaybolacak.

Microsoft, hareketi genel olarak açıklamadı. Bununla birlikte, ZDNet, şirketinin dijital müzikten desteklediği şekilde odağını “düzene sokmak” amacıyla mağazalarından kitap çektiğini duydu. Microsoft Mağazası esas olarak bu günlerde uygulamaları için çekici ve kitap bırakarak bu önceliği yansıtıyor.

Değişime neden olabilecek teknik bir gerçeklik de var. Microsoft, Edge’in mevcut sürümünü, kitapları okumak için ideal olarak kullandı, ancak Chromium’a geçtiğinde bu cephede bir avantajı olmayacak. Basitçe söylemek gerekirse, Microsoft Amazon gibi e-kitap devleriyle karşı karşıya kaldığında ve öne çıkmanın bir yolu olmadığında rekabet etmek için pek fazla teşviği olmayabilir.
Microsoft, ifadesinde; mağazanın “odağını kolaylaştırdığını” yineledi ve orijinal ödeme yönteminiz artık geçerli değilse veya dosyada yoksa, yalnızca mağaza kredisiyle yapabileceğinizi belirtti.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Süleyman Yavuz

Ben Süleyman Yavuz. Öğrenciyim. Profesyonel olarak bu işi sürdürmekteyim.Biraz teknoloji biraz grafik. Reklam ve işbirliği için; suleyman@technoturkiye.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün