GenelGündem

Instagram’dan Olay Karar


Fotoğraf video paylaşım platformu Instagram aldığı yeni bir kararla gündeme oturdu. Fotoğraf ve video paylaşma uygulamasının mesajlaşma için kullanılan Instagram Direct uygulaması için sonlandırma kararı alındı.

Direct uygulaması, sosyal medya platformu Instagram içinden de erişilebilen ve kullanıcıların özel olarak diğer kullanıcılarla mesajlaşabilmesine olanak sağlayan bir uygulamadır. Direct özelliğinin kullanımını artırmak adına şirket, ayrıca yayınladığı Direct uygulamasını indirmeye sunmuş ve kullanan kitlede büyük bir artış yaşanmıştı.

Ancak Instagram, bugün kullanıcılarına gönderdiği yeni mesajında Direct uygulamasını kapatacağını duyurdu. Bunun yerine kullanıcılar artık doğrudan Instagram‘ın içinden konuşmalarına devam edecek

Kullanıcıların birbiriyle mesajlaştığı, birbirlerine video veya resim göndermelerini sağlayan Instagram Direct önümüzdeki ay kapatılıyor. Messenger uygulamasına benzer bir uygulama olan Instagram Direct, yalnızca mesajlaşmaya odaklanmasıyla kullanıcılar tarafından büyük bir ilgi görmüştü. Fakat şirket tarafından alınan son karar çoğu Instagram kullanıcısını üzdü.

Instagram Direct Kapatılıyor

Instagram, gönderdiği bir mesaj ile yeni kararını kullanıcılarına duyurdu. Artık Instagram direkt mesajlaşmaları yalnızca uygulama içindeki mesajlar kısmından kontrol edilebilecek.

Şirketin neden böyle bir karar aldığıyla ilgili henüz net bir bilgi bulunmuyor. Ancak tahminlere göre F8 Geliştiriciler Konferansı 2019‘un bu kararda etkili olduğunu gösteriyor. Çünkü, Facebook bu konferansta WhatsApp, Instagram ve Facebook için radikal kararlar almıştı.

Instagram Direct uygulamasını kullananların, uygulamayı telefondan kaldırmasına gerek yok. Uygulama önümüzdeki ay kapatılacak ancak tüm mesajlaşmalar Instagram uygulaması üzerinden devam edecek.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Süleyman Yavuz

Ben Süleyman Yavuz. Öğrenciyim. Profesyonel olarak bu işi sürdürmekteyim.Biraz teknoloji biraz grafik. Reklam ve işbirliği için; suleyman@technoturkiye.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün