Genel

Google Drive Uygulamaları Yeniden Tasarlandı

Google Drive uygulamaları webdeki görünümüyle eşleşecek şekilde yeniden tasarlandı. Mobil kullanım için Google Drive, Gmail’in yenilenen estetiğini yakaladı.


Bulut hizmeti, daha küçük ekranlarda kullanımı kolaylaştırmak için yaratılan yeni unsurlarla materyal yasarımı muamelesini aldı. iOS ve Android için Google Drive, şu anda sizin için en önemli olduğuna inandığı dosyaların yer aldığı web sürümünün ‘Ana Sayfa’ sekmesiyle birlikte geliyor.

Kararını, dosyayı en son ne zaman düzenlediğiniz, belirli dosyaların kimlerle paylaştığı ve günün belirli saatlerinde hangi dosyalara eriştiğiniz gibi çeşitli faktörlere dayandırır. Uygulamanın alt gezinti çubuğu artık daha sezgiseldir ve Ana Sayfa, Yıldızlı, Paylaşılan (sizinle paylaşılan dosyalar) ve Dosyalar (tüm dosyalarınız) bölümleri arasında geçiş yapmayı kolaylaştırır. Gezinme çubuğuna, artık Team Drives sayfasında bile farklı bölümlerde erişilebilir.

Team Drives’den bahsettiğimde, şimdi Files bölümünde Drive’ımın hemen yanında bir sekme olarak görüntüleniyor. Hesabınıza bağlı bir bilgisayardan dosya yedeklediyseniz, Sürücülerimin diğer tarafında bir ‘Bilgisayarlar’ sekmesi de görünür. Son olarak, her dosya ve klasör içinden erişebileceğiniz işlemler menüsü şimdi en sık kullandığınız işlemlerinizi listenin en üstüne yerleştirir.

Yeniden tasarlanan Google Drive, tüm kullanıcılar için geçerli olacak, ancak iOS’takiler önce bunu alacak. İOS cihazlarına yayılmaya başladı ve 18 Mart’ta Android cihazlarına doğru yol almaya başlayacak.

Daha Fazla Göster

Süleyman Yavuz

Ben Süleyman Yavuz. Öğrenciyim. Profesyonel olarak bu işi sürdürmekteyim.Biraz teknoloji biraz grafik. Reklam ve işbirliği için; suleyman@technoturkiye.com

İlgili Makaleler

2 Yorum

  1. Bence güzel oldu. Daha kullanışlı hale geldi bazı uygulamalar. Hem de daha estetik oldu. Gereksiz menü ve bağlantılar kaldırıldı. Bu tür güncellemeler her firma için geçerli olmalı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün