Teknoloji

Galaxy S11 64MP Kamera İle Geliyor

Piyasaya yeni sürülen telefonlar neredeyse her zaman daha iyi kameralara sahip. Bunu Samsung Galaxy S10‘daki etkileyici üçlü kamera dizisiyle gördük.Ama Samsung gelecekte Galaxy S11 için başka bir büyük değişiklik düşünüyor.

Akıllı telefon sektörü gün geçtikçe gelişiyor. Bu işin devlerinden olan Samsung bu sefer daha büyük bir adım atacak. Yeni geliştireceği Galaxy S11 cep telefonunda 64MP kamera kullanmayı düşünen şirket rakiplerine taş çıkaracak.

Samsung, haber odasındaki bir yayında, bir akıllı telefon için iki adet kamera sensörü tasarladığını açıkladı. Biri 48MP, diğeri ise 64MP çözünürlükte.

Şu anda, bir akıllı telefonda bulabileceğiniz en yüksek çözünürlüklü kamera, geleneksel kameralar tarafından dövülmüş bir rakam olmasına rağmen Honor View 20 veya Xiaomi Mi 9 gibi cihazlarda görülen 48MP’lik kameralardır.

Elbette, Samsung‘un bu sensörü yayınlaması, bir sonraki amiral gemisinde göreceğimiz anlamına gelmiyor. Aslında, örneğin 16MP’yi Galaxy S10 Plus‘ın sensörlerinden birine yerleştiren marka için büyük bir adım olacaktır.

Ancak Huawei‘nin kamera piksel yoğunluğunda büyük bir sıçrama yaptığını ve tüm akıllı telefon üreticilerinin telefonlarının arkasına birden fazla sensör getirdiğini görmesiyle, Samsung’un bir sonraki amiral gemisi S-serisi cep telefonları için bir 64MP sensörü hazırlaması çok daha olası.

Bu gibi resimleri destekleyecek teknoloji bir süredir telefon işlemcilerinde bulunuyor . Qualcomm son zamanlarda Snapdragon 855 yonga setinin 192MP’ye kadar resimleri destekleyebileceğini itiraf etti.

Hangi telefonlar bu sensörlere sahip olabilir?

64MP sensörünün Samsung Galaxy Note 10 için uygun olup olmadığını merak edebiliriz. Ancak, önümüzdeki birkaç ay içinde bunu görmeyi bekliyoruz. Bu yüzden Samsung‘un yeni sensörü piyasaya çok yakın bir şekilde duyurması pek olası görünmüyor, bu yüzden amiral gemisi telefonunda olsaydı, Şubat 2020 (S11‘in çıkması muhtemel olduğunda) daha mantıklı.

Bunu söyleyerek, sensörleri beklenmedik bir cihazda görebilirdik.

Samsung‘un Samsung Galaxy Fold‘dan sonra birkaç katlanabilir telefon üzerinde çalıştığını biliyoruz. Ayrıca şirket son zamanlarda Samsung Galaxy A80‘i üst düzey kamera özellikleriyle piyasaya sürdü.

Samsung, sensörleri diğer akıllı telefon şirketlerine de sağlıyor ve bazı Xiaomi, Vivo, Apple, Motorola ve Nokia telefonları şirketten kameralar kullanıyor, bu yüzden bu markalardan gelen telefonlarda da yüksek yoğunluklu sensörlerin görünmesini bekliyoruz.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün