GenelTeknoloji

Ecobee, Akıllı Evler İçin Güvenlik Kamerası Üretecek

Akıllı evlerin güvenliği için yeni teknolojiler gelmeye devam ediyor. Yeni sızan görüntülere göre Ecobee mevcut ürün stoğuna bir güvenlik kamerası eklemeyi planlıyor.

Sızan görüntüler Zatz Not Funny’da yayınlandı ancak Ecobee‘den henüz resmi bir yorum yapılmamış olsa da yakında güzel haberler gelir diye düşünüyoruz.

Bununla birlikte, Ecobee‘nin en çok bilinen akıllı termostatı ve yakın zamanda ürün stoğuna eklediği akıllı ışık anahtarının yanına bir kamera eklemek istemesi mantıklı olacaktır.

Fiyatlandırma, lansman tarihi ya da cihazın özelliklerinden herhangi biriyle ilgili olarak, şu anda bunların hiçbiri hakkında bir açıklama yok.

Ecobee‘nin mevcut ürünlerine dayanarak, Amazon Alexa ve Google Assistant entegrasyonunun dahil edilmesi muhtemel görünüyor.

Rekabete ayak uydurmak

Kesin olan şey, akıllı ev sektörünün daha yoğun ve daha rekabetçi olmaya devam etmesidir.

Bu yüzden Ecobee rakiplerine ayak uydurmanın baskısını hissedecektir.

Google, Google Home ve Nest markalı ürünleri ile zorluyor ve yakın bir zamanda daha fazla cihaz eklemesi muhtemel gözüküyor.

Amazon ise yakın zamanda Eero’yu satın aldı.

Nest ve Hive de dahil olmak üzere akıllı termostat alanındaki pek çok Ecobee rakipleri aynı zamanda kendi adlarına güvenlik kameralarına da sahipler, bu yüzden Ecobee en azından ana rakiplerine ayak uyduracaktır.

Ecobee yapımı bir güvenlik kamerasının evinizi izliyor gibi görünüp görünmediğini bekleyip görmemiz gerekecek, ancak şimdilik şirket sıkışık durumda.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün