OyunTeknoloji

Disk Sürücüsüz Xbox One Geliyor

Microsoft’un önümüzdeki ay bir disk sürücüsü olmadan yeni bir Xbox One S başlattığı bildiriliyor. Windows Central , Microsoft’un önceden sipariş edilebilecek nisan ayının ortasında piyasaya sürülmesi beklenen disklerle “Xbox One S All-Digital Edition” ı piyasaya süreceğini bildirdi . Bu yeni konsolun, Microsoft’un Haziran ayındaki tipik E3 şovundan önce Mayıs ayında mağazalarda olduğu söyleniyor.
Kod adı “Xbox Maverick”, disksiz konsolun detayları Kasım ayında göründü . Microsoft ayrıca, disksiz konsolu önceden yüklenmiş oyunlarla birlikte gönderme seçeneği sunacağına dair bir söylenti oluşturuyor, böylece yeni Xbox sahipleri, konsol gönderilmeden önce yüklenmesini istedikleri oyunları seçebiliyor.
Rapor doğruysa, Microsoft’un disksiz Xbox One S oyunların dijital kopyaları için tasarlanacaktır. Pahalı Blu-ray sürücüsü kaldırıldığı için bu yeni konsolun mevcut Xbox One S’den daha ucuz olduğu anlamına gelecektir. Ayrıca, oyunları dijital olarak sunan Xbox Game Pass gibi hizmetler için de tasarlanacak.

Microsoft, 100’den fazla Xbox oyununa erişim sağlayan bir abonelik hizmeti olan Xbox Game Pass’ı agresif bir şekilde zorlamaktadır. Yazılım üreticisi bile gibi ilk parti Xbox Oyun Stüdyoları başlıkları piyasaya başladı Hırsızlar Denizi ve Crackdown 3 perakende lansman tarihleri ile aynı anda Xbox Oyun Geçidi’nde. Microsoft, Xbox Game Pass abone numaralarını tam olarak belirtmedi, ancak şirket milyonlarca hizmet için aylık ödeme yaptığını söyledi.

Microsoft ayrıca, xCloud oyun akış hizmetini okuyor . Akış servisi sunucularda Xbox One S donanımını kullanacak ve oyunları bilgisayarlara, konsollara ve mobil cihazlara aktaracaktır. Microsoft, bu yılın sonunda xCloud’un genel denemelerini başlatmayı planlıyor, ancak Xbox One S’nin yalnızca dijital bir sürümü bu hizmet için uygun olabilir.


Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün