Genel

Dinozor Kemiğinin Muhteşem Detayı

Bu güzel görüntü bir dinozor kemiğinden geliyor!

Fosil kayıtları bizden önce gelen türler hakkında bize çok şey söyleyebilir; nasıl yaşadıklarını, atalarının kim olduklarını ve bu gezegendeki zamanlarının nasıl göründüğünü. Ama daha yakından bakarken ne öğrenebiliriz?

Hepimiz dünyadaki müzelerde sergilenen dev iskeletlere aşinayız ve onlardan çok şey öğrenebilirken , bu kemiklerin içinde keşfedilmeyi bekleyen daha fazla bilgi var .

Bu bir triceratops fosilleşmiş fırfırın içinden bir görüntüdür. Kemiği insan saçı kalınlığına kesmek ve yüksek güçlü bir mikroskop altına yerleştirmekle uğraşan saatler süren titizlikten sonra,

sadece bir fosilin bu çarpıcı, yakından çekilmiş resmini elde etmekle kalmıyor, aynı zamanda doğru eğitim ile bilim insanları “okuyabilir” Bu görüntüler hayvan hakkında çok daha fazla şey öğrenmek içindir.

2.200’den fazla ince dilimlenmiş fosil slaytlarından oluşan koleksiyonları paleontologlara dinozor fizyolojisi ve davranışını mikroskobik seviyede inceleme fırsatı veriyor.

Kemikler fosil kayıtları

Kemikler fosil kayıtların tarih öncesi geçmişin neye benzediğini ortaya çıkarmamıza yardım ettiği tek yer değil.

Bilim adamları ayrıca, bu canlıların ne kadar renkli olduklarını belirlemek için dinozor tüylerinin izlenimlerini ve fosilleşmiş kalıntıları mikroskobik seviyelerde inceliyorlar.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün