Genel

Chrome’da VPN Nasıl Kaldırılır?

Bir VPN çalıştırmak ve çalıştırmak birçok insanın kimliğini gizlemek için seçtiği bir hizmettir. Ancak hizmetten memnun değilseniz ve kaldırmak istiyorsanız ne olur?

Chrome için bir VPN‘yi etkinleştirmek, gizlilik konusunda bilinçli internet kullanıcıları için genellikle iyi bir fikir olsa da, kullanmakta olduğunuz uzantıdan kurtulmak isteyebileceğiniz birkaç neden vardır. Örneğin, en iyi VPN listemizde daha iyi bir seçenek gördünüz. Belki de ücretsiz VPN denediniz ve daha güvenilir ve ek özellikler sunan bir tanesine yükseltmek istediğinizi fark ettiniz. Veya VPN kullanmanın sizin için uygun olmadığına karar vermiş olabilirsiniz.

Chrome‘da bir VPN uzantısını kaldırmanın basit olduğunu söylemekten memnuniyet duyuyoruz. Ve bu kılavuzda, işlemi tamamlamanın en kolay yolunu göstereceğiz.


Sebepleriniz ne olursa olsun, Google Chrome‘da bir VPN uzantısını birkaç basit adımda nasıl kaldıracağınızı göstermek için buradayız.


Önce, URL çubuğunun en sağında üç küçük, dikey olarak hizalanmış nokta ile gösterilen Chrome menü simgesini bulun. Tıklatın, ardından “Diğer Araçlar” butonunu bulun ve üzerine gelin. Solunuzda açılan bir alt listede “Uzantılar” seçeneğini göreceksiniz.


Buna tıkladığınızda, Chrome’ın uzantı yönetimi sayfasına yönlendirilirsiniz. Burada, yüklediğiniz tüm uzantıları göreceksiniz. Her uzantının kutusunun en altında büyük bir “Kaldır” düğmesi bulunur, kaldırmak istediğiniz VPN‘nizi bulun ve düğmeye tıklayın.

Bu esnada fikrinizi değiştirirseniz endişelenmeyin. Google, size bir açılır onay  penceresi açarak uzantıyı gerçekten kaldırmak istediğinizi tekrar soracaktır. Tekrar Kaldır’ı tıkladığınızda Google geri kalanı halledecektir.Artık istemediğiniz eklenti tarayıcınızdan hızlı bir şekilde kaldırılacaktır.

Alternatif olarak, Google URL çubuğuna chrome://extensions yazarak doğrudan Chrome uzantılarınızı yönettiğiniz sayfaya ulaşabilirsiniz.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Süleyman Yavuz

Ben Süleyman Yavuz. Öğrenciyim. Profesyonel olarak bu işi sürdürmekteyim.Biraz teknoloji biraz grafik. Reklam ve işbirliği için; suleyman@technoturkiye.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün