GenelGündemTeknoloji

BİP, Kullanıcılarına Attığı Mesajla Erişim Sorunu Yaşayan Whatsapp’a Gönderme Yaptı

Dün öğle saatlerinden itibaren erişim sıkıntısı yaşayan Facebook ve dahilinde bulunan Instagram ve Whatsapp’e Yerli mesaj uygulaması BİP’ten Whatsapp’a gönderme geldi.

Facebook geçtiğimiz yıllarda Instagram ve Whatsapp’ı kendi bünyesine katmıştı. Haliyle bazen de güncellemelerden önce veya siber saldırılar nedeniyle erişim sorunları bu platformlarda yaşanabiliyordu. Son günlerde de sık sık erişim sorunu yaşanıyordu. Dün de öğle saatlerinde başlayan erişim sıkıntısının nedeni ise halen tam belli değil ama Instagram’da yapılacak büyük temmuz güncellemesinin bunun ana etkeni olduğu söyleniyor.

Hal böyle olunca da bu fırsatı kaçırmak istemeyen bazı mesajlaşma uygulamalarına da fırsat yolu gözükmüş oldu. Dün kullanıcılar bir sürü farklı mesajlaşma uygulamalarını denediler,hatta erişim sorunu yaşamayan Twitter’da da aktifliğin artığı gözden kaçmadı.

Turkcell tarafından geliştirilen yerli mesajlaşma uygulaması BİP, dün akşam saatlerinde kullanıcılarına göönderdiği mesajla adeta BİP’ten Whatsapp’a gönderme yaptı.

“Kaliteli ve kesintisiz iletişim BİP’te” yazan mesaj resmi BİP kanalından tüm kullanıcılara gönderildi.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın

Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün