Teknoloji

Apple’ın iOS 13 İle Getirmesi Beklenen Yenilikler

Apple’ın geliştirici konferansı WWDC(Worldwide Developer Conference)’e bir aydan kısa bir süre kaldı.

Bloomberg’in son raporu etkinlikten ne beklendiğine dair birkaç bilgi verdi. Şirketin, iOS 13, watchOS 6 ve MacOS 10.15 ile tonlarca değişiklik getireceği bildiriliyor.

Beklenen en büyük değişikliklerden bazıları şunlar:

  • Daha önce söylentileri vardı ancak yeni rapor, Apple’ın yeni güncelleme ile birlikte sisteme karanlık mod getirmesi bekleniyor. Dikkate değer olarak ayrıca Android de en son işletim sistemiyle karanlık mod seçeneği sunacak.
  • Şirketin ‘Hatırlatıcı‘ uygulaması için yeni güncellemeler getirmesi beklentiler arasında. Farklı renklerde dört varsayılan bölüm içeren, ‘Bugün yapılacak işler’, ‘tüm görevler’, ‘zamanlanmış görevler ve işaretlenmiş görevler’ gibi yenilikler bekleniyor.
  • 9to5Mac‘ın daha önce bildirdiği gibi, şirket, iPhone’umu Bul ile Arkadaşlarımı Bul’u birleştirecek bir uygulama yayınlayacak ve bir WiFi ya da hücresel ağa bağlı olmasa bile cihazı bulmak için “Ağ Bul” gibi özellikler ekleyecek.
  • iOS 13 ayrıca, bir iMessage uygulamasını bir profil resmi ve bir ekran adı ekleme özelliği ile güncelleyecek. İnsanlar Animojis ve Memojis‘in çıkartma versiyonlarını da gönderebilecekler.
  • Bloomberg‘e göre, güncelleme yenilenen bir Sağlık uygulamasını bize sunacak.
  • Sonunda, daha iyi klasör yönetimi ve kişileri sessize alma ve engelleme seçenekleriyle iOS‘un yerleşik posta uygulamasında bir yükseltme görebiliriz.
  • Android Q‘nun adımlarını izleyen Apple, sık sık iletişim kurduğunuz kişilere fotoğraf ve dosya göndermeyi kolaylaştırmak için paylaşım sayfasını da güncelleyebilir
  • Apple, Google Haritalar’la rekabet edebilmek için, kullanıcıların konumları, konum gruplarını belirlemelerine ve Haritalar uygulamasındaki konum geçmişine göre gezinme önerisinde bulunmalarına izin verecek.
  • Apple, iPad‘lerin, Duet Display uygulaması gibi Apple Pencil ve Mac bildirimleri desteğiyle ikinci bir Mac ekranı gibi davranmasını sağlayabilir.
  • Yeni güncelleme ayrıca çocukların belirli saatlerde belirli kişilere erişmelerini engelleyebilecekleri, daha iyi ebeveyn denetimleri de getirebilir.

Genel olarak, güncelleme Apple‘ın dahili uygulamalarını geliştirmeye odaklandığını ve böylece insanların üçüncü taraf uygulamalara itibarını azaltmaya çalıştığını gösteriyor. Tüm bu söylentilerin doğru olup olmadığını görmek için geliştirici konferansını bekleyeceğiz.

Daha fazla teknoloji haberleri için, ana sayfamıza devam edebilirsiniz.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün