Oyun

Apex Legends İlk Haftasında 25 Milyon Oyuncuya Ev Sahipliği Yaptı

Sadece bir hafta önce açıklanan ve piyasaya sürülen bir oyun olan, Apex Legends kendisi için iyi gidiyor. Respawn, battle royale türündeki oyunun şimdi 25 milyondan fazla oyuncuya sahip olduğunu ve haftasonu boyunca 2 milyondan fazla eşzamanlı oyuncuya sahip olduğunu ortaya koydu. Bu hala Fortnite’ın sayılarından çok uzak. Epic’in oyuncusu 200 milyondan fazla oyuncu ve aynı anda 8.3 milyon eşzamanlı, ancak bir kaç gün önce 10 milyon oyuncuyu övünen bir ünvan için büyük bir rakam.

Doğal olarak, stüdyo bunu sınırlı sayıda Sevgililer Günü hediyeleri ve Mart ayında ilk sezonunun resmi başlangıcı da dahil olmak üzere yol haritasını kaldırmak için bir fırsat olarak kullanıyor. İlk solo bittikten sonra, özellikle solo ve ikili modların ipuçlarının doğru olduğunu kanıtlamak için dört gözle bekleyeceğiniz bir şey olabilir.

Şirket, Apex’in neden bu kadar iyi yaptığını düşündüğünü belirtmedi, ancak lehine bir takım avantajları var. Titanfall serisinin genel olarak iyi bilinen savaş mekaniği üzerine inşa edilmiş ve uzman oyunculardan gelen girdilerle tamamlanmıştır.

Pazarlamanın kuşkusuz, sürpriz bir lansman ve üst firmalardan gelen destek (Shroud ve Dr DisRespect gibi) kombinasyonu herkesin oyunun ne kadar iyi oynadığını görmesini sağladı.

Ve tabii ki, karakterleri ve eşyaları hızlı bir şekilde istiyorsan, sadece para harcamanın gerekebileceği gerçek bir ücretsiz oyun. Respawn’ın şimdiki mücadelesi bu ivmeyi devam ettirmek ve rakiplerinin kaçınılmaz tepkilerini savuşturmak.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün